Wózki 4-kierunkowe i wielokierunkowe Baumann "FOX"

Wózki czterokierunkowe (czterodrożne) i wielokierunkowe Baumann typ „FOXX” to specjalistyczne wózki widłowe uniwersalnego zastosowania do transportu wewnętrznego i magazynowania ładunków długich i nietypowych.


Podwozie z wszystkimi kołami skrętnymi umożliwia poruszanie się w 4-ch kierunkach (wózki cztero-kierunkowe) bądź we wszystkich kierunkach z trakcją diagonalną tzw. „krab” włącznie (wózki wielokierunkowe), co czyni urządzenia tego rodzaju niezastąpione do intensywnego manewrowania.


Zastosowanie kół pełnych superelastycznych nadaje wózkowi odpowiednią sztywność i zarazem stabilność podczas wysokiego składowania, dzięki czemu wózki czterokierunkowe wykorzystywane są do obsługi regałów magazynowych do wysokości 9 metrów. Przy zastosowaniu rolek prowadzących wózki te nadają się do obsługi magazynów wąskokorytarzowych jako wózki prowadzone w systemie szynowo-rolkowym.


Baumann jako jedyny producent na świecie posiada w swojej ofercie wózki wielokierunkowe na podwoziu 4-kołowym, posiadające hydrauliczną regulację pochyłu platformy.


Ponadto w ofercie znajdują się 4-kołowe wózki wielokierunkowe z napędem akumulatorowym oraz wózki 3-kołowe (czterodrożne).


Z uwagi na ogumienie pełne, wózki 4-kierunkowe Baumann typ „FOXX” są przystosowane do pracy w halach oraz na zewnątrz na podłożu betonowym (kostka brukowa), asfaltowym itp.


Standartowym elementem wyposażenia jest pełna kabina z systemem grzewczym.